Uzaktan Öğrenim ya da Online Öğrenim Nedir?

Uzaktan Öğrenim ya da Online Öğrenim Nedir?

Uzaktan Öğrenim

Herhangi bir sebeple, öğretim kaynağı ile öğretim alıcısının fiziksel olarak aynı yerde bulunmadığı durumlarda başvurulan öğrenim yöntemine “Uzaktan Öğrenim” adı verilir.
uzaktan-ogrenim
online-ogrenim

Online Öğrenim

Online öğrenim, uzaktan öğrenim çeşitlerinden biri olup, ders materyalinin öğrenciye aktarılmasında internet teknolojilerinin kullanıldığı en modern öğrenim sistemidir. Bu sistemde, öğretim kaynağı ile öğretim alıcısı arasında online bir iletişim kurulur. Öğretmen ders verirken, öğrenciler iletişim yolunun imkânlarına bağlı olarak evlerinden, farklı binalardan, farklı şehirlerden ve hatta farklı ülkelerden internet üzerinden sisteme katılabilirler; yer ve zaman bağımlılığı bulunmamaktadır.

Online Öğrenim Farkı

Online öğrenim, TV, kitap vb. araçları kullanan uzaktan öğrenim modellerinden farklıdır. Örneğin televizyon programını kaçırmanız gibi bir sorun yoktur. Sadece kitabı araç olarak kullanan sistemlerde olduğu gibi, öğrencilerin sınav zamanına kadar öğrenciliklerini hatırlamama gibi bir durum da söz konusu değildir.
online-ogrenim-farki
senkron-ve-asenkron

Senkron ve Asenkron

Uzaktan öğrenimde, öğretmenler ve öğrenciler asenkron uzaktan öğrenim (öğrencinin kendi seçtiği zamanlarda öğrenim materyallerine ulaşması) veya senkron uzaktan öğrenim (eş zamanlı iletişimi sağlayan teknolojiler ile etkileşim) yöntemlerinden uygun ve mümkün olanını kullanarak öğrenimlerini sürdürürler.
Modern çağın öğrenim ihtiyaçlarına en somut cevabı veren Online Öğrenim modelini size DiLL taşıyor.
>Top
Eğitim Materyallerine 7/24 Sınırsız Erişim Eğitim materyallerimiz, internet üzerinden 7/24 takip edebileceğiniz zengin dijital içeriklerden oluşur. İstediğiniz her zaman giriş yapabilir, konularınızı istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Instagram

Instagram has returned invalid data.